فيوز مينياتوري - رادنیرو
3049
rtl,page-template-default,page,page-id-3049,theme-bridge,bridge-core-2.6.6,woocommerce-no-js,mega-menu-top-navigation,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2174
 

فيوز مينياتوري

هیوندا – فيوز مينياتوري

فيوز مينياتوري

فیوز مینیاتوری یا به عبارت بهتر، کلید مینیاتوری (Miniature Circuit Breaker) یا به اختصار، MCB یکی از تجهیزات پرکاربرد الکتریکی است که برای قطع بار، حفاظت و ایزولاسیون یک بخش مدار مانند موتورها، روشنایی، مدارهای کنترل و… بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلیدهای مینیاتوری در مدارهای فشار ضعیف از قبیل مصارف خانگی، روشنایی صنعتی، یا سایر کاربردهای تجاری به کار می‌روند.

فیوزهای مینیاتوری از نظر کاربرد به چند دسته تقسیم میشوند:

  • تیپ B : برای این تیپ حساسیت مناسبی برای کاربرد­­های خانگی و روشنایی دارد. این کلیدها در جریان اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند. این کلید به فیوز مینیاتوری تندکار نیز معروف است.
  • یپ C: این تیپ زمان قطع  طولانیتری نسبت به نوع B دارد ولی جریان اضافه بار آن همانند نوع C بین 5 تا 10 برابر جریان نامی میباشد و با این زمان قطع بیشتر جهت کاربردهای صنعتی مناسب میباشد. این کلید به فیوز مینیاتوری کندکار نیز معروف است.