ترانکینگ - رادنیرو
3251
rtl,page-template-default,page,page-id-3251,theme-bridge,bridge-core-2.6.6,woocommerce-no-js,mega-menu-top-navigation,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-25.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2174
 

ترانکینگ

ترانکینگ

ترانکینگ (Trunking) که به اسم ترانک هم شناخته میشه، مجموعه‌ای از محفظه‌های دربسته، کانال‌ها و متعلقات مختلفه. این محفظه معمولا از جنس pvc ساخته میشه. البته بعضی از شرکت‌ها abs رو انتخاب می‌کنن تا مقاومت ترانک در برابر آب و حریق رو بالاتر ببرن. ترانک یه فضا و مسیری رو به وجود میاره تا کابل‌ها از داخلش عبور کنن و به سمت مقصدهای مشخص برن. از ترانکینگ در سیم‌کشی‌های برق، شبکه‌های کامپیوتری، تلفن سانترال و کلا هرجایی که تجمع کابل باشه، استفاده میشه. ترانکینگ در بازار به‌صورت شاخه‌های 2 متری به فروش میرسه.

ترانکینگ انواع مختلفی داره:
  • ترانکینگ دیواری: از این ترانک، میشه در ساختمان مسکونی، اداری و تجاری استفاده کرد.
  • ترانکینگ دفنی: این ترانکینگ به‌صورت توکار و یا زیر کفی کاذب قرار می‌گیره و بیشتر در سیستم‌های برق فشار قوی و فشارضعیف، شبکه و تلفن کاربرد داره.
  • ترانکینگ ستونی: این ترانک، در اتاق‌های کنفرانس، همایش‌ها، محیط‌های آموزشی و فضاهای اداری خیلی استفاده میشه.